Mis on meta-tervis?

Meta-tervis on integratiivse meditsiini arenenud diagnostika- ja teraapiamudel, mis baseerub bio-psühho-sotsiaalsete tegurite seostel. See mudel aitab meil mõista ja parandada oma tervislikku olukorda, kuna osutab haiguste algsetele tekkepõhjustele, võimaldades sel moel meil saavutada heaolu ning tervis. Meta-tervis annab meile täpse, kõikide haiguslike seisundite empiiriliselt tõestatud mõistmise, olgu selleks siis seljavalu, vähk, diabeet, südamehaigus, ekseem või lihtsalt külmetushaigus.

Rahvusvaheline Metameditsiini Assotsiatsioon – IMMA (
International Meta-Medicine Association)

2004. aastal loodi Rahvusvaheline Metameditsiini Assotsiatsioon (IMMA), mis on praeguseks kiiresti kasvav non-profit organisatsioon kogu maailmas.
IMMA koondab endas rahvusvahelist arstide, teadlaste, terapeutide ja tervisenõustajate võrgustikku, kes on pühendunud meta-tervise tutvustamisele, õpetamisele ja uurimustöödele, mis baseeruvad integratiivse meta-tervise biopsühhosotsiaalsel mudelil.
Seega on IMMA oma olemuselt metadistsiplinaarne, bioloogiline, holistiline ja integreeriv.

Rohkem infot IMMA kodulehelt: www.meta-health.info

Meta-tervise
 praktikud ja terapeudid aitavad oma klientidel leida haiguse algpõhjusi ja avardada inimese teadlikkust sümptomite bioloogilisest, psühholoogilisest ja sotsiaalsest tähendusest kui olulisest sammust täieliku tervise saavutamisel.

Meta-tervis baseerub keha, meele, hinge ja sotsiaalsete mõjude seostel ning integratiivsel meditsiinil ning kasutab 10 põhiprintsiipi, et defineerida meie uuenenud arusaamist haigusest, tervenemisest ja tervisest kui protsessist tervikuna. Need printsiibid baseeruvad keha bioloogilistel ellujäämisprogrammidel, teaduslikult kaardistatud füüsilistel sümptomitel (ajus esinevatel muutustel) ning esmase konflikti (ootamatu elusündmuse) seostel.

Meta-tervise analüüsiprotsessis pole tegemist mitte ainult keha-meele seostega, vaid väga spetsiifiliste seostega organi-meele-aju-sotsiaalsete mõjurite vahel. Iga piirkond meie ajus vastab spetsiifilisele organile ja spetsiifilisele konfliktile või traumaatilisele sündmusele ning sotsiaalse ümbruskonna kogemisele.

Uuringud on näidanud, et haiguse tekkele eelneb peaaegu alati märkimisväärne emotsionaalne kogemus. Kui me kogeme konfliktišokki e. sündmust, mis on täiesti ootamatu, väga dramaatiline ja emotsionaalne, siis reageerib meie organism sellele automaatselt muutustega, mida me nimetame haiguslikeks seisunditeks (ingl. k. 'dis-ease' ) nagu kasvaja, ekseem, diabeet jne.

Erinevad meditsiinieksperdid on sageli märkinud stressi kui halva tervise peamist põhjustajat. Meta-tervis arendab seda seost veelgi edasi, seostades spetsiifilist tüüpi emotsionaalse stressi ja spetsiifilise organi-aju vahelise relee (ühenduse), mille tõttu saab mõjutatud organism tervikuna kõikidel tasanditel, bio-psühho-sotsiaalselt.
Kõikide haiguslike seisundite diagnostikas ja teraapias rakendatakse peamisi punkte ja faase, mis näitavad sulle minevikus toimunud sündmusi ja võimalikke eesootavaid sümptome füüsilisel, emotsionaalsel, mentaalsel ja sotsiaalsel tasandil.